DAN PLANETA ZEMLJE

Zapaljene svijeće povodom blagdana Svih svetih
1. studenoga 2016.
Svibanj – mjesec zaštite od požara
25. svibnja 2017.

Na poziv Općine Gornji Kneginec kao organizatora, 10 članova DVD-a Kneginec Gornji sudjelovalo je u obilježavanju Dana planeta Zemlje 22.travnja s jedinstvenom porukom:zaštitimo prirodna bogatstva kroz ekološko opismenjavanje.Kako bi na neki način inspirirali sumještane i djelovali na njih da više vode računa o zaštiti okoliša i da ne bacaju otpad u prirodu priključili smo se čišćenju šume Cukavec i Koljak od raznovrsnog smeća.Dan planeta Zemlje ujedno ima i cilj da inspirira lokalnu zajednicu, udruge i obrazovne ustanove da različitim ekološkim akcijama upozore javnost na važnost očuvanja životne sredine.Stoga su i danas članovi udruga s područja Općine G.Kneginec djelovali u fokusu ekološke i klimatske pismenosti.