DVD KNEGINEC GORNJI NA SAJMU „VESELI KNEGINEC“

“Magdalenje 2018”
22. srpnja 2018.
OBILJEŽEN DAN VATROGASACA
4. svibnja 2019.

U subotu, 03.studenog svoj doprinos sajmu tradicijske baštine „Veseli Kneginec“ dali su i članovi DVD-a Kneginec Gornji s ciljem promicanja vatrogastva u Knegincu. Sajam je održan u športskoj dvorani OŠ Kneginec u organizaciji Općine G.Kneginec i TZ Općine G.Kneginec. Tom prilikom su članovi društva mnogobrojnim posjetiteljima tradicijskog sajma usmeno izlagali o povijesti vatrogastva u Knegincu. Uz izlaganje o povijesti društva iskoristila se prilika i za preventivno djelovanje u smislu predstavljanja noviteta iz programa protupožarnih aparata naziva Fire Delet sprej i Mabo granate te predstavljanje detektora dima i topline za zaštitu obiteljske kuće od požara za koje su posjetitelji iskazali podosta zanimanja. Istovremeno su se dijelili i letci s protupožarnim porukama. Izložena je bila i moderna vatrogasna oprema. Za djecu se pripremila maketa vatrogasca s kojom su se fotografirali mališani za uspomenu na druženje s vatrogascima te kutak za bojanje i crtanje s vatrogasnim motivima. Radi njegovanja tradicije vatrogastva važno je sudjelovati na manifestacijama ovakovog tipa, ali i iz razloga očuvanja opstojnosti DVD-a Kneginec Gornji.