Heavy Rescue Slovenia

Vježba operativnih članova – prometne nesreće
20. srpnja 2021.

U nedjelju, 11.rujna 2022. godine operativni članovi vatrogasne postrojbe DVD-a Kneginec Gornji sudjelovali su na tečaju Heavy Rescue Slovenia 2022 koji se održao u Mariboru, a gdje su isti uvježbavali standardne operativne postupke rada pri nastanku prometnih nesreća pod budnim okom instruktora tvrtke Weber Rescue koji vrše osposobljavanje vatrogasaca pri spašavanju ozlijeđenih osoba iz vozila .

Tom prilikom obuhvatila se kompletna taktika postupanja vatrogasaca kod težih prometnih nesreća te zahtjevna uporaba hidrauličkih alata za rezanje i razupiranje vozila kod spašavanja unesrećenih osoba. Praktična obuka operativnih članova postrojbe ovakove vrste, važan je segment rada društva bez kojeg je nezamisliv siguran i učinkovit rad vatrogasaca.