Održan event Preventiva u kućanstvu

Obilježen blagdan Tijelova
8. lipnja 2023.
DVD KNEGINEC GORNJI NA SAJMU „VESELI KNEGINEC“
5. studenoga 2023.

U subotu 15.srpnja, članovi Dobrovoljnog vatrogasnog društva Kneginec Gornji organizirali su savjetovanje mještana o protupožarnoj preventivi u kućanstvu od 14 do 18 sati u Vatrogasnom centru Kneginec s ciljem osvještavanja sumještana o važnosti odgovornog ponašanja i time sprječavanja nastanka nesreća u kućanstvu.

Narečenog dana, u svezi zaštite kuća od požara, posjetiteljima eventa među kojima se nalazio i načelnik Općine Goran Kaniški prezentirali su se detektori dima, ugljičnog monoksida i propan butan plina koji svi zajedno bežičnom Wi-Fi vezom šalju upozorenje o pojavi plina i dima u kući na vaš pametni telefon. Prezentirao se i praktičan sprej Fire Delete za početno gašenje požara, protupožarna deka za prekrivanje nastalih požara u kuhinji te vatrogasni aparati za gašenje vodom, prahom i pjenom.

Za najmlađe posjetitelje bile su pripremljene raznovrsne igre kao i edukativno-promotivne bojanke s vatrogasnim motivima. Posjetitelji su u razgovoru s domicilnim vatrogascima saznali kako funkcionira vatrogasna služba u Knegincu te su se upoznali s vatrogasnom opremom i vozilima.

Nakon prezentacija, mještani su obilazili prostorije Vatrogasnog centra i izrazili veliko zadovoljstvo u pogledu funkcionalnosti i urednosti ovog velebnog zdanja.

Subotnje popodne tako je provedeno uz druženje i edukaciju posjetitelja, kako bi svi zajedno unaprijedili izuzetno važnu protupožarnu preventivu u kućanstvu.

ZAŠTITA OD POŽARA SASTAVNI JE DIO VAŠEG KUĆANSTVA !