Vježba operativnih snaga VZO-a Gornji Kneginec

Javna vatrogasna pokazna vježba “Kneginec 2023”
21. srpnja 2023.
Pogled na vježbu iz zraka
25. travnja 2024.

Dana, 24.04.2024. godine održana je vježba operativnih vatrogasaca u organizaciji Vatrogasne zajednice Općine Gornji Kneginec na ribnjacima ŠRD Ostriž u Knegincu Gornjem. Cilj vježbe bila je simulacija obrane od poplava postavljanjem barijera za vodu, izrade zečjeg nasipa te potreba za prepumpavanje većih količina vode.

Ujedno smo ovu priliku iskoristili za provjeru ispravnosti opreme, te koju količinu vode se može prepumpati sa pumpama i vozilima koju posjeduju društva iz Vatrogasne zajednice Općine Gornji Kneginec.

Vježba je podijeljena na više sektora rada i uz komunikaciju voditelja vježbe s vatrogasnim odjeljenjima radi koordinacije same vježbe.

Tako je i naših 14 operativnih članova sudjelovalo u navedenoj vježbi, gdje su prikazali postavljanje barijera za vodu, izradu zečjeg nasipa te vršili prepumpavanje vode pomoću triju motornih pumpi.

U vježbi su sudjelovali i članovi DVD-a Donji Kneginec, Varaždinbreg i Lužan Biškupečki koji su vršili prepumpavanje vode pomoću motornih i potopnih pumpi.

Vježbi su prisustvovala 34 operativna vatrogasca VZO-a Gornji Kneginec, načelnik Općine Gornji Kneginec Goran Kaniški, predsjednik Općinskog vijeća Marko Brezovec, načelnik stožera CZ Općine Gornji Kneginec Robert Đuranec, predsjednik VZO G.Kneginec Mihael Magdić te zapovjednik VZO G.Kneginec Igor Kišiček.