COVID-19 OPERATIVNI ČLANOVI DVD-a U STOŽERU SNAGA CIVILNE ZAŠTITE

29. ožujka 2020.
Provjera interventne spremnosti
28. svibnja 2020.

Operativni članovi DVD-a Kneginec Gornji aktivirani su i u pripravnost stavljeni 21. ožujka i otad su pa sve do 03. svibnja, krajnje profesionalno i ozbiljno provodili kontrolu mjera vezanih uz ograničavanje okupljanja na javnim površinama te pritom upozoravali građane na opasnosti od zaraze virusom COVID-19 i potrebu držanja socijalne distance.U razdoblju od 21. ožujka do 03. svibnja članovi DVD-a Kneginec Gornji su na svom području djelovanja (a po naputku Stožera CZ Općine Gornji Kneginec) obilazili javne površine na području Općine Gornji Kneginec. U nekoliko navrata dostavljaji su se paketi socijalno ugroženim s područja Općine Gornji Kneginec. Paketi su osigurani od strane Crvenog križa Varaždinske županije. Ujedno smo uključeni u projekt Varaždinske županije podjele hrane starijim potrebitim osobama. U ophodnje je bilo uključeno 23 operativna vatrogasca DVD-a Kneginec Gornji, koji su, patrolirajući širom svog područja djelovanja, uslugu ophodnje i dostave hrane vršili u 49 navrata te prevalili 1.866 kilometra. Na terenu su boravili više od 120 sata, a utrošeno vrijeme vatrogasaca je 258 sati.S obzirom na popuštanje mjera, ophodnje su ukinute, međutim, vatrogasci su i dalje stavljeni na raspolaganje Stožeru civilne zaštite Općine Gornji Kneginec i tako će biti do potpunog ukidanja svih epidemioloških mjera.