DVD KNEGINEC GORNJI NA SAJMU „VESELI KNEGINEC“

Obilježen blagdan Tijelova
15. lipnja 2017.
OBILJEŽEN DAN VATROGASACA
4. svibnja 2018.

U subotu, 04.studenog svoj doprinos sajmu tradicijske baštine „Veseli Kneginec“dali su i članovi DVD-a Kneginec Gornji s ciljem promicanja vatrogastva u Knegincu.Sajam je održan u športskoj dvorani OŠ Kneginec u organizaciji Općine G.Kneginec i TZ Općine G.Kneginec. Tom prilikom su članovi društva mnogobrojnim posjetiteljima tradicijskog sajma usmeno izlagali o povijesti vatrogastva u Knegincu izlažući pritom staru opremu kao što su kacige,mlaznice te motorna pumpa i zastava društva iz 1957.g.Uz izlaganje o povijesti društva iskoristila se prilika i za preventivno djelovanje u smislu predstavljanja noviteta iz programa protupožarnih aparata naziva Fire Delet sprej i Mabo granate te predstavljanje detektora dima i topline za zaštitu obiteljske kuće od požara za koje su posjetitelji iskazali podosta zanimanja.Istovremeno su se dijelili i letci s protupožarnim porukama te promotivni magneti u obliku srca s natpisom „Vatrogasci Kneginec.Uz staru vatrogasnu opremu izložena je bila i moderna vatrogasna oprema.Za djecu se pripremila maketa vatrogasca s kojom su se fotografirali mališani za uspomenu na druženje s vatrogascima.Radi njegovanja tradicije vatrogastva važno je sudjelovati na manifestacijama ovakovog tipa, ali i iz razloga očuvanja opstojnosti DVD-a Kneginec Gornji.