Obilježen blagdan Tijelova

Hodočašće vatrogasaca u Mariju Bistricu
28. svibnja 2017.
DVD KNEGINEC GORNJI NA SAJMU „VESELI KNEGINEC“
4. studenoga 2017.

Članovi DVD-a Kneginec Gornji danas su sudjelovali u svetkovini blagdana Tijelova kada slavimo stvarnu prisutnost Isusa među nama pod prilikama kruha i vina. Nakon okupljanja ispred crkve Sv. M. Magdalene u Knegincu zajedno s članovima DVD-a Donji Kneginec te Lužan Biškupečki  po lijepom sunčanom danu sa mirnoćom u srcu pristupili smo dostojanstveno i mirno svetoj misi. Svetoj misi koju je predvodio kneginečki župnik vlč. Tihomir Kosec. U propovjedi, vlč. Kosec  naglasio je da je ovaj blagdan prilika za sve nas za obnovu ljubavi prema Isusu, ali i obnavljanje ljubavi između nas samih. U tim mislima po završetku mise krenulo se u tijelovsku procesiju, koja je bila podijeljena na 4 postaje ulicama Kneginca, a vatrogasci su zahvaljujući svojim svečanim odorama dali posebnu svečanu notu procesiji kao i prvopričesnici u haljama te ostali vjernici župe Kneginec. Tom prilikom nosio se Presveti sakrament u kojem se nosi, izlaže i štuje posvećena hostija, a procesijom vjernici sa svojim svećenicima javno svjedoče svoju vjeru. Svetkovina Tijelova ili punim nazivom Svetkovina presvetoga Tijela i Krvi Kristove je katolički blagdan. Slavi se uvijek devetog četvrtka iza Uskrsa, a poslije svetkovine Presvetog Trojstva, te tom svetkovinom katolici slave i nazočnost Božjeg otajstva u Euharistiji.