Obilježen blagdan Tijelova

26. svibnja 2019.
Veseli Kneginec
16. studenoga 2019.

Članovi DVD-a Kneginec Gornji danas su sudjelovali u svetkovini blagdana Tijelova kada slavimo stvarnu prisutnost Isusa među nama pod prilikama kruha i vina. Nakon okupljanja ispred crkve Sv. M. Magdalene u Knegincu zajedno s članovima DVD-a Donji Kneginec,Varaždinbreg te Lužan Biškupečki po lijepom sunčanom danu sa mirnoćom u srcu pristupili smo dostojanstveno i mirno svetoj misi. Po završetku mise krenulo se u tijelovsku procesiju, koja je bila podijeljena na 4 postaje ulicama Kneginca, a vatrogasci su zahvaljujući svojim svečanim odorama dali posebnu svečanu notu procesiji kao i prvopričesnici te ostali vjernici župe Kneginec. Ujedno se osiguravala tijelovska procesija te vršila regulacija prometa.