Veseli Kneginec

20. lipnja 2019.
Sveti Florijan – nebeski zaštitnik vatrogasaca
4. svibnja 2020.

DVD KNEGINEC GORNJI NA SAJMU „VESELI KNEGINEC“

U subotu, 16.studenog svoj doprinos sajmu tradicijske baštine „Veseli Kneginec“ dali su i članovi DVD-a Kneginec Gornji s ciljem promicanja vatrogastva u Knegincu. Sajam je održan u športskoj dvorani OŠ Kneginec u organizaciji Općine G.Kneginec i TZ Općine G.Kneginec. Tom prilikom su članovi društva mnogobrojnim posjetiteljima tradicijskog sajma usmeno izlagali o protupožarnoj preventivi, a istovremeno su se dijelili i letci s protupožarnim porukama. Izložena je bila i moderna vatrogasna oprema koja se prezentirala posjetiteljima da vide kojom opremom raspolaže vatrogasna postrojba. Za djecu se pripremilo nekoliko zabavnih igara kao što su memori, puzzle, igra spretnosti te kutak za bojanje i crtanje s vatrogasnim motivima.U sklopu narečene manifestacije nastupala je i tročlana ekipa Društva u natjecanju kuhanja gulaša u kotliću pod nazivom Vatreni kotlić.Isti su se dobrano potrudili i vrhunski ga pripremili.Radi njegovanja tradicije vatrogastva važno je sudjelovati na manifestacijama ovakovog tipa, ali i iz razloga očuvanja opstojnosti DVD-a Kneginec Gornji.