OBILJEŽEN DAN VATROGASACA

26. svibnja 2016.
Hodočašće vatrogasaca u Mariju Bistricu
28. svibnja 2017.

Već po ustaljenoj tradiciji članice i članovi DVD-a Kneginec Gornji prigodno su obilježilin jučer 04.svibnj  Dan vatrogasaca i blagdan Sv.Florijana zaštitnika vatrogasaca zajedno s vatrogasnim društvima iz sastava VZO Gornji Kneginec koja je bila i organizator obilježavanja.Tako su članovi društava nakon mimohoda ulicama Gornjeg Kneginca sudjelovali na svetoj misi koju je ispred pila Sv.Florijana u Turčinu predvodio vlč.Tihomir Kosec koji se zahvalio vatrogascima na požrtvovnom i predanom radu.Nakon mise uslijedila je karavana vatrogasnih vozila ulicama Općine Gornji Kneginec kako bi vatrogasci podsjetili sumještane da su uvijek tu, uz njih spremni dan i noć njima na pomoć.Ovom prilikom pozivamo sve članove DVD-a Kneginec Gornji da se poput Sv.Florijana ne umore činiti dobro.

Vatru gasi, brata spasi.