Blagdan Tijelovo

4. svibnja 2016.
OBILJEŽEN DAN VATROGASACA
4. svibnja 2017.

Članovi DVD-a Kneginec Gornji danas su sudjelovali  u svetkovini blagdana Tijelova kada slavimo stvarnu prisutnost Isusa među nama pod prilikama kruha i vina. Rečenom slavlju pristupili su i članovi DVD-a Donji Kneginec te Lužan Biškupečki. Svetoj misi koju je predvodio kneginečki župnik vlč. Jadranko Benjak pristupili smo dostojanstveno i s mirom u srcu. U propovjedi, vlč. Benjak naglasio je da je ovaj blagdan prilika za sve nas za obnovu ljubavi prema Isusu, ali i obnavljanje ljubavi između nas samih. Nakon mise uslijedila je tijelovska procesija ulicama Kneginca kojom vjernici javno svjedoče svoju vjeru, a iznošenjem Euharistije na ulice vidi se da je Isus prisutan u našem svakidašnjem životu. Svečanoj noti procesije pridonjeli su i vatrogasci svojim svečanim odorama kao i prvopričesnici u haljama te ostali vjernici župe Kneginec.