Svečano obilježen Dan vatrogastva i blagdan Sv.Florijana

Blagdan Tijelovo
26. svibnja 2016.

Poštujući vatrogasnu tradiciju i program aktivnosti članovi DVD-a Kneginec Gornji sudjelovali su 04.svibnja 2016.godine u obilježavanju Dana Vatrogastva i blagdana Sv.Florijana koje je organizirala VZO Gornji Kneginec za sve svoje članice.Nakon okupljanja, predvođena zastavama i likom Sv.Florijana krenula je kolona ponosnih vatrogasaca ulicama Kneginca do župne crkve Sv.Marije Magdalene gdje je vlč.Jadranko Benjak predvodio svetu misu za sve vatrogasce i koji je zahvalio vatrogascima na njihovom humanom radu.Poslije mise, uslijedila je pod sirenama karavana vatrogasnih vozila ulicama Općine Gornji Kneginec kako bi vatrogasci mještanima ukazali da su vatrogasci uvijek tu, uz njih, spremni kad god im zatrebaju.Na kraju obilježavanja dana Sv.Florijana,nebeskog zaštitnika vatrogasaca svi nazočni vatrogasci sjeli su za zajednički stol u duhu vatrogasnog zajedništva te blagovali hranu s mirom u srcu.Svečanom obilježavanju Dana vatrogastva nazočio je i općinski načelnik Goran Kaniški s zamjenikom Robertom Đurancem.